Czy rodzice powinni pozwalać dzieciom jeździć na quadach i skuterach?

quad

Coraz częściej dzieci z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymują wyszukane prezenty w postaci quadów i skuterów. A jeśli ich nie otrzymują, to na pewno uda im się zebrać taką ilość pieniędzy, która pozwoli im takie pojazdy kupić. I tutaj pojawia się pytanie, czy rodzice powinni pozwolić dzieciom na takie pojazdy z mocnym motorem w takim wieku?

Dzieci z zamiłowaniem do motoryzacji

Bez wątpienia najmłodsi już od najmłodszych lat zaczynają się interesować różnymi rzeczami – motoryzacja jest jednym z głównych obiektów zainteresowań wśród chłopców. Szczególnie w rodzinach, gdzie ojciec jest mechanikiem lub po prostu lubi majsterkować przy samochodzie. Jednak są też i takie rodziny, gdzie temat motoryzacji nie jest tak rozwinięty i rodzice mają pełno obaw, czy aby na pewno ich dziecko powinno jeździć na quadzie, skuterze lub innym pojeździe o mocnym motorze.

Wydaje się, że jeśli tylko rodzice będą trzymać pieczę nad rozsądnym korzystaniem dziecka z tych pojazdów, to jak najbardziej mogą oni z nich użytkować. Szczególnie jeśli ich przyjaciele i szkolni znajomi mają już taki sprzęt.

Skuter jako wspólna pasja z rówieśnikami

Dzieci, a przede wszystkim chłopcy w wieku dorastania bardzo mocno interesują się motoryzacją. Zamiłowanie niektórych osób jest na tyle duże, że tematem ich rozmów z rówieśnikami w szkole są właśnie motocykle, samochody, skutery i quady. W tych latach kształtuje się u nich pasja, która zostaje z nimi bardzo często już do końca życia.

I właśnie wtedy zacieśniają się więzi między rówieśnikami – kiedy mają wspólną pasję. Tak motor, quad i skuter mogą być świetnym pretekstem do tego, aby dzieci wspólnie spędzały czas ze swoimi rówieśnikami na dworze,a nie przed komputerem. Rozmowy o konkretnych modelach skuterów i quadów, czy też o dokonanych modyfikacjach w pojeździe i przyszłych zmianach, które planują młodzi ludzie – to są tematy, na które mogliby oni dyskutować całymi dniami, dlatego warto dać im tę możliwość i całkowicie na spokojnie podejść do tematu użytkowania przez nich takich pojazdów jak skuter, quad i mały motor o niskiej pojemności.

Jak bezpiecznie myć samochód?

Jak bezpiecznie myć samochód?

Każdy właściciel samochodu chce jeździć eleganckim, czystym wypolerowanym autem. Odpowiednie jego umycie jest bardzo proste, jednak należy wiedzieć, że nie wszystkie sposoby są bezpieczne dla lakieru auta. Z jakich myjni korzystać najbezpieczniej? Najbezpieczniejsze...

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Jeżeli ktoś jest posiadaczem uszkodzonego lub starego pojazdu, którego remont lub naprawa przekracza jego zdolności finansowe albo kiedy ten remont czy naprawa są nieadekwatne do wieku pojazdu, warto rozważyć jego kasację. Wówczas taka kasacja pojazdu jest opłacalna,...