Gdzie warto kupić auto używane?

rodzina kupuje auto

Aby nie narażać się na niezbyt udane wydatki i nie przeznaczyć pieniędzy na coś, co tych pieniędzy w ogóle nie będzie warte, przed zakupem jakiegokolwiek samochodu używanego (nawet tego kosztującego zaledwie kilka tysięcy złotych) należałoby się upewnić, tak w stu procentach, że pochodzi on z zaufanego źródła. Tylko nieliczne miejsca oferują sprawdzone i pewne auta używane. Co takiego do nich zatem zaliczamy?

Przede wszystkim… znajomych! Mnóstwo osób pozyskuje teraz takie używane auta właśnie od rodziny, przyjaciół albo współpracowników. Gdy ktoś ma zamiar pozbyć się auta i zamienić je na lepszy i nowszy model, na ogół mówi o chęci sprzedaży starego pojazdu dość głośno, bo każdy potencjalnie zainteresowany nim mógł go od niego od razu kupić. Jest to wygodna transakcja dla obu stron. Właściciel auta nie musi już dłużej kombinować, szukać jakichś skupów samochodów czy tworzyć specjalnych ogłoszeń i umieszczać ich w Internecie, bo jeśli tylko jego samochód jest sprawny i jeśli tylko nie życzy sobie za niego wygórowanej kwoty pieniędzy, praktycznie zawsze znajdzie na niego jakiegoś chętnego, a może i nawet kilku chętnych. Z kolei nowy nabywca zyskuje po prostu nowy pojazd. Otrzymuje też pewność, że będzie on w pełni sprawny i będzie nadawać się do jazdy, czyli że wszystkie informacje przekazane mu przez byłego właściciela okażą się zgodne z prawdą. Nie da się jednak ukryć, że ta metoda ma swoje wady, a największą z nich jest to, że tak naprawdę rzadko kiedy da się z niej skorzystać. Auta używane nie są wcale aż tak często sprzedawane. Można więc czekać latami na to, aż ktoś ze znajomych będzie się ich pozbywać i się tego momentu w ogóle nie doczekać.

Przeciętny człowiek często też sam nie jest w stanie prawidłowo ocenić stanu technicznego posiadanego auta, nawet jeśli ma dobre intencje i nie zamierza nikogo oszukiwać. Czasem lepiej więc darować sobie te współprace ze znajomymi, a zamiast tego zwrócić się do normalnego komisu.

Jak bezpiecznie myć samochód?

Jak bezpiecznie myć samochód?

Każdy właściciel samochodu chce jeździć eleganckim, czystym wypolerowanym autem. Odpowiednie jego umycie jest bardzo proste, jednak należy wiedzieć, że nie wszystkie sposoby są bezpieczne dla lakieru auta. Z jakich myjni korzystać najbezpieczniej? Najbezpieczniejsze...

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Jeżeli ktoś jest posiadaczem uszkodzonego lub starego pojazdu, którego remont lub naprawa przekracza jego zdolności finansowe albo kiedy ten remont czy naprawa są nieadekwatne do wieku pojazdu, warto rozważyć jego kasację. Wówczas taka kasacja pojazdu jest opłacalna,...