Jak bezpiecznie myć samochód?

myjnia

Każdy właściciel samochodu chce jeździć eleganckim, czystym wypolerowanym autem. Odpowiednie jego umycie jest bardzo proste, jednak należy wiedzieć, że nie wszystkie sposoby są bezpieczne dla lakieru auta.

Z jakich myjni korzystać najbezpieczniej?

Najbezpieczniejsze ale niestety też najdroższe będzie skorzystanie z myjni ręcznej lub po prostu samemu umycie samochodu przy pomocy wody z płynem, gąbki i wosku. Wszystko tu jest wykonywane ręcznie, więc raczej przy zachowaniu odpowiedniej uwagi, trudno będzie zarysować lakier.
Bezpieczną opcją jest również korzystanie z myjni bezdotykowej, szczególnie tych z aktywną pianą. Wystarczy stosować się do instrukcji odpowiedniej odległości lancy od samochodu. Jedynym niebezpieczeństwem dla lakieru samochodu (niestety dość często można to zaobserwować na myjniach) jest próba domycia zaschniętego brudu przy pomocy mocnego zbliżenia, dosłownie do kilku centymetrów lancy do auta. Ogromne ciśnienie z tak bliska może uszkodzić lakier, więc nie jest to zalecane. Znacznie lepiej zostawić takie zabrudzenie i później w domu doczyścić zabrudzenie gąbką lub po prostu zabrać gąbkę ze sobą na myjnię.

Najgorsze sposoby mycia auta

Niewątpliwie najniebezpieczniejszym dla lakieru sposobem mycia auta są myjnie automatyczne, szczotkowe. Niekiedy sam materiał jest bardzo twardy, wręcz druciany i może powodować zarysowania na lakierze, a czasami trafimy na myjnię, gdzie przed chwilą samochód terenowy zmył z siebie całe błoto, część pozostawiając w szczotkach. W takim przypadku resztki błota ocierając nasz lakier mogą spowodować spore zarysowania.

Drugim niezbyt dobrym sposobem są myjnie bezdotykowe z funkcją mycia szczotką. Już sam dotyk tej szczotki (w sporej części wręcz drucianej) powinen zniechęcić do szorowania nią lakieru auta. Dodatkowo między włosiem (lub drutami) szczotki znajdować się mogą kamienie i inne zabrudzenia ściągnięte z poprzednich samochodów, które będą rysować karoserię.

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Jeżeli ktoś jest posiadaczem uszkodzonego lub starego pojazdu, którego remont lub naprawa przekracza jego zdolności finansowe albo kiedy ten remont czy naprawa są nieadekwatne do wieku pojazdu, warto rozważyć jego kasację. Wówczas taka kasacja pojazdu jest opłacalna,...

W jaki sposób wybrać odpowiednią szkołę jazdy?

W jaki sposób wybrać odpowiednią szkołę jazdy?

Prawo jazdy jest czymś, o czym niemalże każda młoda osoba, tuż po skończeniu 18. roku życia marzy. We współczesnym świecie każdy młody człowiek chciałby mieć swój własny samochód, jednak, aby móc z tego środka transportu legalnie korzystać, potrzebne jest prawo jazdy....