Kto może postarać się o kredyt samochodowy?

salon samochodowy

Nie istnieją takie produkty bankowe, które przysługiwałyby absolutnie wszystkim. Oczywiście niektóre z nich będą bardziej uniwersalne od pozostałych, jednakże nie zmienia to faktu, że aby z nich skorzystać, należy spełniać określone, wskazane przez bank warunki. One mogą wyglądać bardzo różnorako w zależności od typu produktu bankowego. Jakie warunki musi zatem spełnić ten, kogo interesują tylko i wyłącznie kredyty samochodowe?
 
Priorytet to na pewno zdolność kredytowa. Tylko z czego ona się bierze i z czego tak w ogóle wynika? Elementy, które mogą ją generować, są oczywiście zróżnicowane, ale najważniejszy z nich to po prostu stabilne zatrudnienie. Niekoniecznie jednak zatrudnienie na umowę o pracę. Wbrew temu, co się ludziom często wydaje, niemalże tak samo duże szanse na uzyskanie dobrego i korzystnego (a przy tym i dużego) kredytu samochodowego mają osoby prowadzące własne działalności gospodarcze, co osoby pracujące na umowę o pracę. To wciąż nie jest jednak reguła. Kredyty samochodowe – rzadziej, ale jednak wciąż – mogą zostać uzyskane nawet przez osoby czy to będące na emeryturze, czy to pobierające rentę. Życiowa sytuacja nie ma aż tak dużego znaczenia. Ona będzie mieć jedynie wpływ na to, jak duży kredyt będzie danej osobie przysługiwać, czyli jak dużo pieniędzy zdoła on pożyczyć właśnie na samochód.
 
To, że ktoś ma umowę o prace i pracuje w jednej firmie już od kilkunastu lat, nie świadczy jeszcze o tym, że będzie on w stanie bez żadnych oporów i bez żadnych problemów spłacać zaciągnięty kredyt samochodowy. By do takiej sytuacji doszło, kredytobiorca musi też osiągać odpowiednio duże dochody. Jest to kolejny taki parametr, który zawsze bywa sprawdzany przez banki oraz instytucje pożyczkowe. Udając się do jednej z takich placówek i chcąc załatwić w niej kredyt samochodowy, warto od razu zabrać tam ze sobą zaświadczenie o dochodach, bo prędzej czy później z całą pewnością trzeba będzie je okazać, a lepiej to jednak zrobić szybciej i mieć tę formalność z głowy.

Jak bezpiecznie myć samochód?

Jak bezpiecznie myć samochód?

Każdy właściciel samochodu chce jeździć eleganckim, czystym wypolerowanym autem. Odpowiednie jego umycie jest bardzo proste, jednak należy wiedzieć, że nie wszystkie sposoby są bezpieczne dla lakieru auta. Z jakich myjni korzystać najbezpieczniej? Najbezpieczniejsze...

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Jeżeli ktoś jest posiadaczem uszkodzonego lub starego pojazdu, którego remont lub naprawa przekracza jego zdolności finansowe albo kiedy ten remont czy naprawa są nieadekwatne do wieku pojazdu, warto rozważyć jego kasację. Wówczas taka kasacja pojazdu jest opłacalna,...