Ubezpieczenie AC w leasingu obowiązkowym zabezpieczeniem floty aut

ubezpieczenie

Tworzenie firmowej floty pojazdów poprzez leasing jest bodaj najpopularniejszą metodą dla tego rodzaju form rozwoju przedsiębiorstwa. Jednocześnie firmowe auta muszą na wypadek wystąpienia niekorzystnych zdarzeń zostać ubezpieczone i leży to nie tylko w interesie dysponenta flotą samochodów, ale i udostępniającego pojazdy do użytku, czyli leasingodawcy. Biorący auto w leasing także prywatnie jest zobowiązany do wykupienia nie tylko obowiązkowego dla wszystkich pojazdów OC, ale i AC, czyli Autocasco.

Dlaczego wykupienie AC jest zasadne?

Obowiązkowe wykupienie ubezpieczenia Autocasco nie jest specjalnie lubiane przez kierowców korzystających z pojazdów w leasingu. Nie może to oczywiście dziwić, ponieważ koszty leasingu wzrastają, a jednocześnie nabycie Autocasco[/b jest uzasadnione troską zarówno o interesy leasingodawcy, jak i użytkownika pojazdu. Dodatkowe ubezpieczenie wzmacnia ochronę pojazdu na wypadek jego utraty, a użytkownik nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za ewentualne szkody. Ubezpieczenie AC chroni przed sytuacjami, w przypadku których zaistnienia ubezpieczenie OC jest niewystarczające. Są to m.in. uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, ale i samego użytkownika, pożar, zalanie, czy wreszcie kradzież.

Autocasco nie jest jednolite

Zakres ubezpieczenia AC może być różnorodny, a zasada jest bardzo prosta – większy zakres ochrony więcej kosztuje.

Firmy leasingowe preferują oczywiście jak najszerszy zakres ubezpieczenia AC, a biorący auto w leasing jest zobowiązany do wykupu takiego pakietu. Plusem takich sytuacji jest fakt, że firmy leasingowe mają najczęściej dobrze wynegocjowane warunki z ubezpieczycielami, co przekłada się na niższe ceny przy wysokim obszarze ubezpieczenia. Jednocześnie nie jest konieczne przyjmowanie oferty ubezpieczyciela proponowanego przez firmę leasingową. W wypadku znalezienia tańszej oferty, ale obejmującej zakładany zakres ubezpieczenia można skorzystać z oferty korzystniejszej finansowo za zgodą leasingodawcy.

AC w leasingu – złe i dobre strony

Niewątpliwą zaletą wykupienia AC jest komfort przy korzystaniu z pojazdu. Pakiet ubezpieczeniowy AC zapewnia zabezpieczenie w wypadku nieszczęść na drodze, a nawet we własnym garażu. Dodatkowo przez pierwsze sześć do dwunastu miesięcy użytkowania auto nie traci na wartości, ale są również wady.

Główną wadą jest niezaliczanie dotychczasowej historii kierowcy, co dla jeżdżących zgodnie z przepisami jest dość dołujące. Także w odniesieniu do wysokości składki problemem staje się jej wzrost po pierwszym roku użytkowania auta. Dlatego bardzo ważne jest branie pod uwagę wszystkich kosztów leasingu oraz wybór firmy leasingowej, której pracownicy oferują profesjonalną obsługę wszystkich aspektów leasingu, także jego ubezpieczenia.

Jak bezpiecznie myć samochód?

Jak bezpiecznie myć samochód?

Każdy właściciel samochodu chce jeździć eleganckim, czystym wypolerowanym autem. Odpowiednie jego umycie jest bardzo proste, jednak należy wiedzieć, że nie wszystkie sposoby są bezpieczne dla lakieru auta. Z jakich myjni korzystać najbezpieczniej? Najbezpieczniejsze...

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Kasacja pojazdu – niezbędne formalności

Jeżeli ktoś jest posiadaczem uszkodzonego lub starego pojazdu, którego remont lub naprawa przekracza jego zdolności finansowe albo kiedy ten remont czy naprawa są nieadekwatne do wieku pojazdu, warto rozważyć jego kasację. Wówczas taka kasacja pojazdu jest opłacalna,...

W jaki sposób wybrać odpowiednią szkołę jazdy?

W jaki sposób wybrać odpowiednią szkołę jazdy?

Prawo jazdy jest czymś, o czym niemalże każda młoda osoba, tuż po skończeniu 18. roku życia marzy. We współczesnym świecie każdy młody człowiek chciałby mieć swój własny samochód, jednak, aby móc z tego środka transportu legalnie korzystać, potrzebne jest prawo jazdy....